Boho jako style w 2023r

Opublikowano: 3 stycznia 2023
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2024
namioty eventowe

Co to jest Boho?

Boho to skrót od słowa bohemian, które oznacza styl życia i ubierania się, który jest zainspirowany kulturą i sztuką cyganów. Boho to styl, który jest zarówno wygodny, jak i modny. Początek inspiracji kreacji, które stały się trendem modowym można znaleźć w 2005 roku, chociaż dokładnie na drugą połowę 2004 roku. Jako ciekawostka firmowa możemy wspomnieć że nasze pierwsze realizacje wynajmu mebli weselnych w stylu boho, były pierwszymi realizacjami wypożyczalni Meble-Eventowe. Styl ten charakteryzuje się luźnym różnobarwnym ubiorem o stonowanych kolorach. Jest to bardzo modny styl i widzimy to zdecydowanie w zapytaniach o wynajem mebli w naszej firmie.

Jakie meble w stylu boho?

W takim stylu idealnie odnajdą się meble w jasnych barwach, ale też i w stonowanych kolorach. Tu właśnie jest różnica między boho że tak powiem tradycyjnym który był funkcjonalny, tworzony z naturalnych materiałów i różnobarwnych, a z stylem który jest połączonym z skandynawską bielą. Dlatego dajemy możliwość wynajmu mebli weselnych białych, z którymi można śmiało łączyć kolorowe stonowane suknie, tworząc piękny kontrast i wyróżnienie gości czy pary młodej na czystym białym tle. Ale można wynająć drewniane stoły, czy krzesła które świetnie skomponują się z np. podtalerzem boho.


Czy styl Hipisów jest stylem Boho?

Raczej nie, chociaż ma bardzo dużo podobnych cech. Można odnieść wrażenie że te style to to samo, ale trzeba zwrócić uwagę na to że styl hipisów pochodzi z ameryki, dokładnie od mieszkających tam Indian oraz od Hindusów. A z kolei styl boho pochodzi od Bohemy, „Słowo „bohema” pochodzi z francuskiego la bohème, 'cyganeria’, a to z kolei ze średniowiecznej łaciny: bohemus – 'mieszkaniec Czech’” (cyt. Wikipedia bohema).

Boho jako style w 2023r

Styl ten już na stałe zakorzenił się w organizacji wesel, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Co jest logiczne gdy spojrzymy na pochodzenie tego stylu, który przenikał sztukę i kulturę na wszystkich kontynentach. Boho jako styl będzie nadal popularny w 2023 roku. Będzie to styl, który będzie łączył w sobie elementy zarówno z lat 70., jak i z nowoczesnych trendów. Boho będzie miało wiele odmian, od bardziej klasycznych po bardziej ekstrawaganckie.
wynajem namiotów eventowych

 

Nasze meble które świetnie odnajdą się w stylu boho:

Krzesło Maya - meble eventowe poznań
Krzesło Maya

Kod: 0119

Krzesło składane białe - meble eventowe katowice
Krzesło JF

Kod: 0142

składane drewniane - meble eventowe kraków
Krzesło drewniane

Kod: 0137

Krzesło Egg - wypożyczalnia mebi eventowych katowice
Krzesło Egg

Kod: 0121

Krzesło Transparent Elie - meble eventowe wrocław
Krzesło Transparent

Kod: 0118

Krzesło White
Krzesło White

Kod: 0114

Fotel w stylu glamour - Wynajem mebli Wrocław
Fotel Aveiro

Kod: 0492

Fotel glamour - Wynajem mebli Kraków
Fotel Glamour

Kod: 0495

Sofa paradiso dwuosobowa - Wypożyczalnia mebli Poznań
Sofa Paradiso

Kod: 0496

Sofa aveiro dwuosobowa - Wypożyczalnia mebli Poznań
Sofa Aveiro

Kod: 0497

Dodaj komentarz