Namioty eventowe
namioty eventowe

Namioty na event

Namiot to sprzęt znany od tysięcy lat. Lekki, łatwy do zmontowania oraz demontażu, z powodzeniem spełniał swoją rolę między innymi w życiu kupców, żołnierzy i podróżników. Obecnie namioty są coraz powszechniej wykorzystywane również w branży eventowej. Począwszy od jarmarków i festynów, poprzez bankiety i wesela, a skończywszy na koncertach, festiwalach i targach, namioty okazują się często rozwiązaniem niemal idealnym.

Namiot eventowe występują w rozmaitych rozmiarach i kształtach. To, jaki namiot zostanie wykorzystany podczas eventu, zależy od charakteru wydarzenia oraz koncepcji organizatora. Jeżeli chodzi o charakter eventu, to wiadomo, że innego namiotu wymagać będzie uroczysty bankiet lub wesele, a innego targi rolnicze. Jeżeli chodzi natomiast o wyobrażenia organizatora lub gospodarza imprezy, to mamy tu na myśli sytuację, w której ta sama impreza może odbyć się na przykład z wykorzystaniem jednej dużej hali namiotowej lub kilku mniejszych namiotów, wykorzystać ściany pełne lub transparentne, itp., itd.


Pawilony namiotowe

Najprostszą formą namiotu eventowego są tak zwane pawilony namiotowe. Są to niewielkie namioty składające się najczęściej z lekkiej stalowej lub aluminiowej konstrukcji, poszycia z tworzywa sztucznego oraz dodatkowych elementów stabilizujących, jak specjalne worki z piaskiem lub obciążenia betonowe. Pawilony znajdują zastosowanie na jarmarkach, festynach, a także podczas różnego rodzaju eventów marketingowych. Jednym z najprostszych pawilonów namiotowych jest tak zwane zadaszenie ślubne, które, zgodnie z nazwą, wykorzystywane jest podczas plenerowych uroczystości zaślubin.

W asortymencie wypożyczalni posiadamy kilka typów pawilonów namiotowych, różniących się kształtem, konstrukcją i kolorystyką. Wynajmujemy pawilony pojedyncze i pawilony łączone w rzędy, a także pawilony namiotowe typu Turek, z wysokimi szpiczastymi dachami. Wypożyczalnia oferuje pawilony namiotowe w kilku wariantach kolorystycznych. Obok białych mamy tez na przykład pawilony niebieskie.
wynajem namiotów eventowych
namioty eventowe

Hale namiotowe

Hale namiotowe to największe z namiotów eventowych. W tej kategorii możemy wyliczyć całe mnóstwo rozmaitych wariantów. Pierwszy podział to rozróżnienie na hale modułowe oraz konstrukcje występujące jako całość. Konstrukcje modułowe zgodnie z nazwą składają się z modułów, które można zestawiać tworząc w ten sposób zadaszone powierzchnie o rozmaitych wymiarach. Przeciwieństwem hal modułowych są rozwiązania o ustalonych wymiarach. Inny podział, to rozróżnienie ze względu na rodzaj ścian i zadaszenia. Można tu wyróżnić ściany i zadaszenie bez elementów transparentnych lub częściowo albo całkowicie transparentne. W wielu przypadkach wykorzystywane są też ściany z transparentnymi wstawkami stanowiącymi imitację stylowych okien.

Kolejny z podziałów, to namioty dedykowane do określonych typów eventów. Tutaj rozróżnić możemy na przykład na namioty weselne, namioty bankietowe lub namioty biesiadne. Średniej wielkości namiot biesiadny może zmieścić się w sporym przydomowym ogrodzie i okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku organizacji przyjęcia dla większej grupy gości. W ten sposób można urządzić komunię, chrzciny lub duże urodziny, nawet jeśli w domu nie ma na to zbytnio miejsca.


Inne namioty eventowe

Na koniec zostawiliśmy sobie do omówienia konstrukcie najbardziej nietypowe, a przez to także najciekawsze. Najpierw spójrzmy namiot Gwiazda. Nazwa w tym przypadku wzięła się stąd, że jest to otwarte zadaszenie, którego poszycie – patrząc z góry – ma kształt przypominający gwiazdę. Jest to konstrukcja wykorzystywana często jako dodatek do namiotów weselnych lub bankietowych. Można pod nim urządzić plenerowy bar, parkiet taneczny, strefę chillout, itp.

Kolejna z naszych niecodziennych propozycji to namiot Pająk. Jest to namiot o tyle oryginalny i nietypowy, że nie posiada w zasadzie żadnych elementów konstrukcyjnych typowych dla innych namiotów. Stalowy lub aluminiowy szkielet został w tym przypadku zastąpiony przez sprężone powietrze, które wypełnia specjalne kanały w poszyciu, usztywniając całość. Namioty typu Pająk najczęściej wykorzystywane są podczas eventów promocyjnych. Wynajmują je organizatorzy promocji, dni otwartych lub wystawcy targowi, którzy prezentują pod nimi swoje produkty, maszyny, pojazdy, itp. Nietypowy namiot z pewnością przyciąga uwagę gości eventu.
wynajem namiotów eventowych
namioty eventowe

Ogrzewanie namiotów eventowych

Jednym z istotnych aspektów ogrzewania eventów w namiotach jest ich ogrzewanie. Wykorzystanie hal namiotowych i namiotów biesiadnych lub bankietowych pozwala na zorganizowanie imprezy w praktycznie dowolnej lokalizacji. Aby jednak taka impreza była udana, trzeba zadbać o szczegóły, a komfort cieplny uczestników jest jednym z najważniejszych szczegółów, tak samo w lecie, jak i podczas chłodniejszych pór roku. Warto pamiętać, że imprezy w namiotach organizowane są praktycznie przez cały rok.

Wypożyczalnia zapewnia zarówno urządzenia służące do ogrzewania, jak i klimatyzacji. Jeżeli chodzi o ogrzewanie hal namiotowych, to polecamy szczególnie profesjonalną nagrzewnicę olejową. Oferowana przez nas nagrzewnica, w przeciwieństwie do innych podobnych urządzeń, skonstruowana jest w taki sposób, że spaliny są zupełnie odcięte od ogrzewanego powietrza. Dodatkowo, obok rękawa doprowadzającego gorące powietrze do namiotu, posiada ona także specjalny przewód do odprowadzania spalin. Przewód ten można wyprowadzić dość wysoko w górę, odprowadzając produkty spalania nawet ponad dach hali.

Polecamy również zasilane gazem piramidy oraz parasole grzewcze. Są to urządzenia przeznaczone zarówno do stosowania w wentylowanych namiotach, jak i bezpośrednio w plenerze.


Wyposażenie eventów w namiotach

Jakkolwiek eventy organizowane w namiotach pod względem podstawowego wyposażenia nie różnią się od imprez organizowanych w hotelach, restauracjach lub centrach konferencyjnych, to jednak najczęściej wymagają pewnych specyficznych dodatków, które w innych okolicznościach nie są potrzebne. Jednym z takich dodatków jest parkiet lub podłoga. Stworzenie pod namiotem sali bankietowej wymaga odpowiedniego podłoża. Namioty stawiane są często na trawie, zamokniętym gruncie budowlanym, a nawet na błocie, co oznacza, że odpowiednia podłoga jest zwyczajnie nieodzowna.

Jeżeli chodzi o inne dodatkowe wyposażenie, to możemy w tym miejscu wspomnieć również agregaty prądotwórcze. Zasilania w energię elektryczną wymaga oświetlenie eventu, klimatyzacja, ogrzewanie i oczywiście nagłośnienie. Dlatego właśnie w asortymencie wypożyczalni znalazły się agregaty prądotwórcze o mocy 6500W. W zależności od potrzeb agregaty mogą być wykorzystane jako wyłączne źródło zasilania lub jako uzupełnienie innych dostępnych źródeł energii. Warto mieć na uwadze fakt, że nawet kiedy mamy dostęp do gniazdka elektrycznego, nie oznacza to, że możemy z niego czerpać nieograniczoną ilość energii. W takich przypadkach agregat nas uratuje.
sprzęt do namiotów eventowych

Dodaj komentarz