Strefa Vip, Biznes lub Lounge i meble z wyższej półki

Opublikowano: 21 czerwca 2019
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2024

meble Lounge

Elementarz stref luksusu

Często słyszy się o strefach VIP, Biznes lub Lounge, do tego dodać można tak zwane loże VIP na obiektach sportowych. Nierzadko nasze wyobrażenia ta ten temat bywają dość mgliste i niedookreślone. Warto się więc zastanowić czym są tego rodzaju strefy, jakie z grubsza są między nimi różnice i gdzie możemy je spotkać.

Strefy VIP, Biznes lub Lounge, mówiąc najogólniej, cechują się ograniczoną dostępnością i wyposażeniem, które w większości przypadków określić można, jako luksusowe. Jeżeli chodzi o ograniczenie dostępności, to często wynika ono z ceny, którą trzeba zapłacić za możliwość korzystania z tego typu strefy, ale nie tylko.

W niektórych przypadkach decydująca może być przynależność do pewnej określonej grupy osób o ściśle sprecyzowanych atrybutach, najczęściej zawodowych lub finansowych. Do tej grupy zaliczyć można na przykład biznesmenów, finansistów, polityków oraz tak zwanych celebrytów. Innymi słowy ludzi, których określa się jako elitę lub tak zwany establishment. W tych przypadkach barierą niestety nie są tylko pieniądze i nawet gruby portfel nie zapewni nam wejścia. Jeżeli natomiast chodzi o lotniskowe strefy Lounge lub na przykład stadionowe loże VIP, to do nich wejdziemy bez problemu, wystarczy jedynie uiścić opłatę.

Sprawdź nasz asortyment

Strefa VIP i Lounge dla każdego

Nie ma żadnych przeszkód, by tworzyć eleganckie strefy VIP i Lounge podczas rozmaitych eventów, ustalając przy tym własne zasady dostępności. Tego typu strefy mogą towarzyszyć na przykład targom, konferencjom, szkoleniom lub sympozjom naukowym. Wpisuje się to idealnie w nowoczesny trend, polegający na tym, by uczestnikom tego typu eventów tworzyć jak najdogodniejszą możliwość nawiązywania kontaktów i wymiany myśli podczas przerw pomiędzy głównymi punktami programu. Dobrze wyposażona, wygodna strefa Lounge, z pewnością przypadnie do gustu uczestnikom eventu i z powodzeniem spełni swoje zadanie, wzbogacając ich bagaż wiedzy i doświadczeń.

Jeżeli chodzi o imprezy targowe, to strefa Lounge jest świetnym pomysłem na miejsce spotkań wystawców i kontrahentów. Właśnie w ramach takiej strefy można wydzielić także „prywatne” sale dla spotkań biznesowych, gdzie uczestnicy mogliby w komfortowej atmosferze załatwiać swoje sprawy.

meble do strefy Lounge

meble Lounge

Meble do strefy Lounge

Kiedy w ogólnym zarysie wiemy już czego chcemy, to znaczy doszliśmy do wniosku, że nasz kolejny event będzie jednak miał swoją strefę Lounge lub strefę VIP, to czas zabrać się do bardziej szczegółowego planowania. Okazuje się bowiem, że strefy tego typu, w zależności od okoliczności, mogą się nieco różnić, a przez to ich wyposażenie także nie będzie jednorodne.

Dla przykładu można zwrócić uwagę na tak pozornie drobny szczegół, jak to, czy nasi goście w tego typu strefie będą się jedynie relaksować, czy może również zechcą skorzystać z laptopów i troszkę popracować. To rozróżnienie wiele zmienia, bo przecież jeśli chcemy się tylko odprężyć, to do tego najlepiej nadają się komfortowe fotele i sofy, i to właśnie na takim typie wyposażenia możemy poprzestać. Natomiast do pracy na laptopie przyda się stolik i wygodne krzesło, a być może również dostęp do gniazdka elektrycznego, jak i do internetu.

Jeszcze inna sprawa, to ewentualny catering i jego zakres. W sytuacjach, gdy w strefie Lounge zechcemy zaoferować gościom przekąski i napoje, przyda nam się odpowiednia do tego celu lada barowa, stoliki barowe lub koktajlowe, być może także hokery albo stołki barowe. Małe i funkcjonalne stoliki kawowe, to absolutna podstawa w każdych okolicznościach, nawet, jeżeli nie przewidujemy cateringu.

Meble eventowe – strefa VIP

Tapicerowane meble Lounge

Jeżeli mówimy o wyposażeniu strefy Lounge lub strefy VIP, to musimy nieco szerzej wspomnieć o meblach tapicerowanych. Wiadomo, że wygodne mogą być wszystkie meble, ale na miano prawdziwie komfortowych zasługują w znacznej większości właśnie meble tapicerowane. W tej kategorii mieszczą się oczywiście wszelkiego rodzaju fotele, sofy oraz pufy, tapicerowane najczęściej skórą ekologiczną. Są to meble, które nie tylko robią adekwatne do swojej funkcji wrażenie estetyczne, ale też należą do najwygodniejszych, sprzyjających relaksowi i odprężeniu.

Inna grupa mebli tapicerowanych o komfortowej charakterystyce, to tapicerowane krzesła i fotele. Szczególnie warto zwrócić uwagę na te ostatnie. Designerskie fotele tapicerowane, to chyba stały punkt każdego wyposażenia w kategorii VIP i Lounge. Katalog tego typu mebli, dostępnych obecnie na rynku, jest naprawdę niemały. My jednak, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, wybraliśmy już to, co najlepsze – polecamy efektowne fotele Sit lub bardzo wygodne i jednocześnie dość oryginalne w swojej formie fotele obrotowe Hand. Zachęcamy także do bliższego zapoznania się z pozostałą ofertą dostępną na naszej stronie.

meble do strefy Lounge

meble Lounge

Meble Lounge i strefa VIP w ofercie wypożyczalni eventowej

Wypożyczalnia eventowa proponuje Państwu kompleksowe wyposażenie w meble Lounge na każdą okazję. Kierując się oczekiwaniami naszych klientów stworzyliśmy ofertę najlepiej dopasowaną do zgłaszanego zapotrzebowania. W asortymencie posiadamy między innymi szeroką gamę mebli tapicerowanych skórą ekologiczną, od wzorów klasycznych, reprezentowanych przez sofy i fotele Chesterfield, po nowoczesne meble designerskie, jak chociażby fotele Le Corbusier lub oryginalny fotel Barcelona.

Obok mebli tapicerowanych zapewniamy również szeroką gamę odpowiednich do strefy Longue stołów i stolików, a także nowoczesne lady i wyposażenie barowe, a nawet oświetlenie. Pełna oferta wypożyczalni dostępna jest na naszej stronie www, gdzie szczególnie polecamy Państwu zakładkę „strefa VIP”, oraz w katalogu, dostępnym do pobrania.


Dodaj komentarz