Sprzęt multimedialny na eventy

Opublikowano: 25 lipca 2019
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2024

Eventy to nie tylko meble i namioty

Żyjemy w czasach, w których technika i technologia stają się nieodłącznymi elementami naszej egzystencji zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To samo dotyczy różnego rodzaju eventów. Nikt już nie prowadzi wykładu, konferencji lub spotkania, krzycząc do uczestników. Coraz rzadziej też można się spotkać z sytuacją, gdy prelegent lub wykładowca posługuje się papierowymi planszami z diagramami lub rysunkami. Po pierwsze w zestawieniu z aktualnymi możliwościami technicznymi, przy ich dostępności i naprawdę niewygórowanej cenie, jest to niepraktyczne. Po drugie, w wielu przypadkach, przy sporej grupie uczestników, jest to też zwyczajnie niemożliwe.

Jako wszechstronna wypożyczalnia z doświadczeniem wiemy dobrze, czego potrzeba naszym klientom. Prawie każdy wspierany przez nas event wymaga nagłośnienia lub zastosowania jakichś urządzeń multimedialnych. Dlatego właśnie zgromadziliśmy w naszej ofercie spory zasób sprzętu multimedialnego, który bardzo wszechstronnie zaspokaja potrzeby organizatorów, jeżeli chodzi o nagłośnienie oraz prezentację.


Kompaktowe nagłośnienie eventowe

Ilość eventów, które wymagają nagłośnienia jest bardzo duża. Praktycznie każda impreza, gdzie jest jakiś prowadzący, wymaga nagłośnienia, nie mówiąc już nawet o jakichkolwiek większych występach. Spektrum występowania zapotrzebowania rozciąga się tu od imprez prywatnych, poprzez różnego rodzaju oficjalne uroczystości, wykłady, konferencje, a skończywszy na występach artystycznych.

W naszym asortymencie przygotowaliśmy dla organizatorów zarówno kompaktowe nagłośnienie, jak i funkcjonalną konsoletę audio, które z powodzeniem zaspokoją potrzeby w zakresie nagłośnienia zdecydowanej większości eventów. Nasze nagłośnienie z powodzeniem sprawdza się na prezentacjach, niewielkich imprezach okolicznościowych lub rozrywkowych oraz wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane profesjonalne nagłośnienie estradowe. Polecamy zapoznanie się z ofertą przedstawioną na stronie.

sprzęt multimedialny - eventy

sprzęt multimedialny - eventy

Dobry mikrofon eventowy to podstawa

Mogłoby się wydawać, że mikrofon to najmniejsze zmartwienie przy organizacji eventu, ale my wiemy, że odpowiedni mikrofon eventowy, to prawie połowa sukcesu. Mikrofon mikrofonowi nierówny, zarówno pod względem parametrów technicznych jak i typu oraz przeznaczenia. Każda impreza ma nieco inną specyfikę. W niektórych przypadkach wystarczy prosty mikrofon przewodowy, może być przy tym potrzebny także statyw mikrofonowy. W innych przypadkach lepiej sprawdzi się wygodny mikrofon nagłowny, a niekiedy, ze względu na specyfikę występu, jest on wręcz konieczny. Trudno sobie bowiem wyobrazić, by osoba prowadząca event i wykonująca w tym czasie inne czynności, jak chociażby posługiwanie się laptopem, wskaźnikiem lub manualne prezentowanie jakiegoś przedmiotu, używała jednocześnie przewodowego mikrofonu.

W naszym asortymencie zgromadziliśmy kilka różnych typów mikrofonów do wyboru. Naszym klientom możemy zaoferować mikrofony przewodowe i bezprzewodowe ze statywami, a także mikrofony bezprzewodowe w postaci wygodnych mikrofonów nagłownych. Ponadto posiadamy na wynajem mikrofony pojemnościowe świetnie nadające się do nagłaśniania instrumentów oraz video-filmowania.


Projektory multimedialne i laptopy w ofercie wypożyczalni

Sporo spośród naszych realizacji, to eventy w rodzaju konferencji, wykładów, prelekcji lub prezentacji. W większości przypadków są to imprezy, które nie mogą się obyć bez wspomagania nowoczesnymi środkami technicznymi. W takich przypadkach poza mikrofonami i nagłośnieniem potrzeba czegoś jeszcze. Tym czymś są projektory multimedialne.

Dobry projektor multimedialny zapewnia łatwy i czytelny przekaz informacji, a przecież o to właśnie chodzi. Obok projektorów mamy w swojej ofercie również wynajem laptopów. I tak nasza układanka komponuje się w jedną spójną i funkcjonalną całość. Mamy mikrofony, nagłośnienie, laptopy i projektory, i możemy zaczynać wykład. Nie wspominamy już nawet o całym asortymencie krzeseł, foteli i stołów, które wcześniej dostarczyliśmy. Tym sposobem szanowny prelegent, wykładowca lub inna osoba prowadząca event ma pełny komfort pracy, a zgromadzeni słuchacze nie muszą się domyślać, co zostało im właśnie zaprezentowane.

Projektory multimedialne mogą być także z powodzeniem wykorzystywane podczas imprez rozrywkowych i kulturalnych, w tym do projekcji filmów, a nawet do wspomagania aranżacji eventu od strony estetycznej, uzupełniając efekt oświetlenia.


sprzęt multimedialny - eventy

Telewizory na targi, szkolenia i nie tylko

Pośród wielu akcesoriów multimedialnych w naszym katalogu znajdują się także prozaiczne telewizory. Ktoś mógłby się zastanawiać, co wypożyczalnia eventowa ma wspólnego z telewizorami? Odpowiedź jest bardzo prosta – telewizory LCD stanowią bardzo pożądane wyposażenie wielu eventów. Wystarczy wspomnieć o stoiskach targowych, gdzie telewizory wykorzystywane są do prezentowania filmów promocyjnych. Z pewnością każdy, kto odwiedził kiedyś jakąkolwiek imprezę targową, czy to targi motoryzacyjne, czy budowlane, natknął się na tego typu prezentację filmów przedstawiających produkty, materiały, technologię, sposób jej stosowania, itp.

Inne potencjalne przeznaczenie telewizorów, to niewielkie prezentacje, kursy, szkolenia lub wykłady, gdzie prowadzący wspomaga się materiałem video. Telewizor sprawdzi się wszędzie tam, gdzie projektor jest zbyt duży i niepotrzebny. Wynajem telewizorów polecamy między innymi na szkolenia BHP oraz kursy dla kierowców i operatorów maszyn, które nierzadko wspierane są projekcją filmów instruktażowych.


Dodaj komentarz