Namioty eventowe – proste i praktyczne rozwiązanie

Opublikowano: 14 maja 2019
Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2019

eventowa hala namiotowa

Impreza w każdym miejscu

Organizatorom eventów plenerowych, imprez targowych, jarmarków i koncertów polecić można niezawodne namioty eventowe. Takie rozwiązanie, począwszy od malutkich pawilonów, po naprawdę spore hale namiotowe, pozwala na łatwe zorganizowanie imprezy w nawet najbardziej spartańskich warunkach. Można sobie na przykład wyobrazić małe uroczyste przyjęcie, zwieńczające oddanie do użytku jakiejś budowli inżynieryjnej.

Dzięki wypożyczalni eventowej, jak nasza, i prostym namiotom, można nie tylko łatwo zaimprowizować miejsce okolicznościowych przemówień i wystąpień, ale także zorganizować zadaszoną salę biesiadną na potrzeby małego bankietu lub nawet symbolicznego spotkania.


Chroń swoich gości przed wpływami atmosferycznymi

Namioty i hale namiotowe to proste i tanie rozwiązanie, które pozwala na łatwe osłonięcie uczestników eventu, ale także zabezpieczenie ekspozycji, stoisk, straganów, punktów gastronomicznych oraz miejsc pracy obsługi eventu przed tak zwanymi wpływami atmosferycznymi. Podstawowa funkcja namiotów, to oczywiście ochrona przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem. Na tym jednak nie kończy się funkcjonalność konstrukcji namiotowych. W szczególności warto zwrócić tu uwagę na hale namiotowe, których wykorzystanie pozwala nie tylko na podstawowe oddzielenie uczestników imprezy od czynników zewnętrznych, ale również na kontrolowanie temperatury i warunków panujących wewnątrz hali, z jakością powietrza włącznie. Do tego celu używa się różnego rodzaju nagrzewnic, a nawet klimatyzatorów. Co interesujące, w takiej samej hali można odsłonić poszczególne segmenty ścian zewnętrznych, przez co w ciepłe letnie dni powstaje półotwarta przestrzeń – doskonałe rozwiązanie na przyjęcia ogrodowe.

hala namiotowa z parkietem

pawilony eventowe

Namioty duże i małe

Wielką zaletą konstrukcji namiotowych jest to, że są dostępne w całej gamie gabarytów oraz funkcji. Najmniejsze pawilony namiotowe nadają się na przykład na stoiska podczas organizacji jarmarków, można nimi zabezpieczyć punkty gastronomiczne. Można je dowolnie zestawiać i konfigurować na miejscu eventu, są przy tym łatwe w montażu, a odpowiednio zabezpieczone przy pomocy oferowanych przez nas obciążeń są również bardzo bezpieczne. Nieco większe namioty mogą być wykorzystane na zabezpieczenie niewielkiej sceny lub miejsca występów artystycznych.

Waga ciężka wśród namiotów eventowych, to hale namiotowe. Hale pozwalają na stworzenie w dowolnej lokalizacji Sali gastronomicznej, a z odpowiednią podłogą lub parkietem oraz zestawem dodatkowych urządzeń możliwe jest nawet stworzenie sali balowej, ogrzewanej lub klimatyzowanej, w przysłowiowym szczerym polu.


Modułowość i łatwość montażu

Uniwersalna natura hal namiotowych przemówi, do każdego, kto lubi proste i skuteczne rozwiązania. Hale namiotowe, to w tym przypadku klasa mistrzowska – przy szybkim montażu i niemal nieograniczonej modułowości dają wspaniałe możliwości kształtowania przestrzeni eventu. Modułowość oznacza tyle, że z takich samych elementów możemy stworzyć halę o rozmaitej długości. Oczywiście pojedyncze moduły hal występują w różnych szerokościach, co zwiększa różnorodność możliwych zastosowań. Hale namiotowe posiadają również wiele modyfikowalnych elementów – do naszej hali eventowej możemy dobrać w zależności od potrzeb ściany pełne, ściany transparentne lub z oknem, transparentny dach dla lepszego doświetlenia, a także wiele dodatkowych akcesoriów z oferty wypożyczalni.

hala namiotowa wynajem

hala namiotowa z transparentnym dachem

Wypożycz zamiast kupować

Skorzystanie z usług wypożyczalni eventowej jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego organizatora imprez. Przede wszystkim warto pamiętać, że każdy event, jest nieco inny, nawet, jeśli ogólne założenia i charakter są podobne, to często wielkość eventu, ilość uczestników, a nawet specyficzne uwarunkowania lokalizacji, wymuszają zmiany w stosunku do poprzednich realizacji. Wypożyczalnia gwarantuje każdorazowo realizację odpowiedniej konfiguracji zamówienia.

Obok samej dostawy namiotów, mebli oraz dodatkowego sprzętu, atutem jest również fachowa pomoc przy montażu i demontażu namiotów. To pozwala mieć pewność, że w czasie imprezy nie wystąpią przykre niespodzianki. W naszym asortymencie można z łatwością wybrać namiot na każdą potrzebę. Oferujemy zarówno małe pawilony eventowe, jak i duże, modułowe hale namiotowe.


Dodaj komentarz