Moda na ekologię

Opublikowano: 17 maja 2019
Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2019

eko-eventy

Losy Ziemi są w naszych rękach

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi uświadamia sobie skalę i znaczenie naszego wpływu na środowisko naturalne. Wiele się słyszy o globalnym ociepleniu i o tym, że bez obniżenia emisji gazów cieplarnianych, a w szczególności dwutlenku węgla, czeka nas katastrofa na skalę globalną.

Mimo, iż od wielu już lat prężnie rozwija się branża energii odnawialnej, panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność, a wiatraki i farmy wiatrowe wyrastają jak grzyby po deszczu, to jednak dopiero od niedawna pojawiła się rzeczywista presja na zmiany. Dziś już najmłodsze pokolenie ma wysoką świadomość ekologiczną. Ekologiczne trendy zawitały także do branży eventowej i są traktowane bardzo serio.


Eko-eventy – co to takiego?

Eko-eventy mogą przybierać rozmaitą postać, w zależności od tego, kto je organizuje, gdzie się odbywają, oraz w jakim celu organizuje się taki event. Trzeba rozróżnić w tym miejscu eventy mające ściśle ekologiczny charakter, od tych, które posiadają jedynie pewne eko-akcenty.

Impreza dla ekologicznych purystów, to kompleksowe zagadnienie, zaplanowane w najmniejszych szczegółach. Ekologia dyktuje warunki w każdym aspekcie organizacji eventu, od możliwie najbardziej ekologicznego transportu, poprzez ekologiczne wyposażenie, a skończywszy na promujących ekologię rozrywkach. W przypadkach, gdzie ekologia jest tylko jednym z akcentów, aspekt ekologiczny może być reprezentowany poprzez dekoracje z żywych roślin lub mchu, mebli uważanych za ekologiczne lub ekologicznego dodatku w postaci ekologicznych przekąsek.

organizacja imprez ekologicznych

eco-event blog

Eko-event to ekologia w każdym detalu

Przyjrzyjmy się eventowi, który jest do rdzenia ekologiczny – jak może wyglądać i jak się go planuje? Dla wielu może być zaskoczeniem, że w przypadku organizacji eko-eventu z prawdziwego zdarzenia bierze się pod uwagę nawet takie szczegóły, jak ekologia środków transportu, wybierając na przykład najdogodniejszy pod tym względem transport zarówno wyposażenia i zaopatrzenia eventu, jak i uczestników.

Preferowana jest najkrótsza droga dojazdu i minimalna emisja spalin, a w tym szczególnie CO2. Dobrym pomysłem byłoby w tym przypadku wykorzystanie pojazdów elektrycznych lub, jeżeli tylko jest taka możliwość, zachęcenie uczestników do przyjazdu na rowerach, skorzystania z komunikacji miejskiej, bądź nawet przyjścia piechotą. Takie same zasady dotyczą planowania pozostałych aspektów imprezy.


Eko-event dla prawdziwych eko-entuzjastów

Kiedy mamy już ustalony transport, pora przeanalizować pozostałe aspekty organizacji naszej imprezy ekologicznej. Niech będzie to ekologiczny piknik rodzinny na świeżym powietrzu, czyli impreza plenerowa, najlepiej komponująca się z motywem eko. Ekologiczna organizacja od podstaw dyktuje nam kolejne wybory. Po pierwsze trzeba zapewnić pojemniki do segregacji odpadów, musowo pojemnik na plastik, który przekazany zostanie do utylizacji.

Jeszcze lepszym pomysłem jest nieużywanie plastiku w ogóle, a jedynie naczyń i sztućców, które mogą być wykorzystane wielokrotnie. Ekologiczna żywność to oczywisty mus. Nikt chyba nie myśli inaczej. Do tego należy również zapewnić uczestnikom rozrywkę i konkursy z motywem ekologicznym. Wystrój także musi być adekwatny, w czym każdemu organizatorowi pomoże wypożyczalnia mebli ekologicznych.

organizacja eko-eventów

ekologiczne meble eventowe

Ekologiczne meble eventowe

Pośród wielu rodzajów mebli eventowych są takie, które prawdziwie zasługują na miano ekologicznych. Są to na przykład znane i lubiane meble paletowe. Ich ekologiczny charakter objawia się nie tylko w ich wyglądzie, ale również w technologii ich wykonania i łatwej utylizacji.

Podczas eventów ekologicznych wykorzystać można również ciężkie ławy i stoły z pni, które jednak ze względu na swoją wagę i gabaryty mogą się okazać trudne do transportu. Inna propozycja, to zestawy ław biesiadnych, które z pewnością też nie pozbawią eventu ekologicznego ducha.

Wyposażenie eko-eventu uzupełnić można o pieńki do siedzenia lub, idąc w kierunku motywu farmerskiego, można także wykorzystać kostki z prasowanej słomy.

Zarówno meble paletowe, jak i ławy biesiadne każdy organizator eventów ekologicznych znajdzie w wypożyczalni mebli eventowych na meble-eventowe.com. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Dodaj komentarz