Meble targowe, czy po prostu meble eventowe?

Opublikowano: 13 czerwca 2019
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2024

wynajem mebli targowych

Meble targowe i nie tylko

W powszechnym użyciu funkcjonują hasła typu „meble targowe” lub „wyposażenie targowe”. Warto się zastanowić, co tak naprawdę hasła te oznaczają. W niektórych przypadkach występują bowiem pewne kategorie mebli dopasowane do ściśle określonych rodzajów eventów. Można tu chociażby wspomnieć uroczystości ślubne.

W przypadku targów, po nieco dłuższym zastanowieniu się, możemy łatwo dojść do wniosku, że w zasadzie nie ma żadnej szczególnej grupy mebli, urządzeń lub akcesoriów, które dają się jednoznacznie przyporządkować do imprez targowych. Patrząc z perspektywy wypożyczalni można wręcz powiedzieć, że do kategorii mebli i wyposażenia targowego możemy dopasować niemal cały asortyment. Nawet ta część oferty wypożyczalni eventowej, która zadedykowana jest wspomnianym uroczystościom ślubnym może znaleźć zastosowanie podczas organizacji targów. Pośród wielu innych organizuje się przecież także targi ślubne.

Jak widać, wypożyczalnia mebli eventowych bardzo łatwo przeistacza się w wypożyczalnię targową.


Wypożyczalnia targowa – wyposażamy od podstaw

Wypożyczalnia mebli eventowych jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby organizatorów i wystawców. Idąc od szczegółu do ogółu można wspomnieć o najbardziej podstawowych akcesoriach, jakimi są stojaki na ulotki oraz standy reklamowe. Inny sposób na wyeksponowanie materiałów informacyjnych i marketingowych, a także produktów, to użycie różnego rodzaju akcesoriów ekspozycyjnych. Jako przykład z naszej oferty rekomendujemy białe kubiki ekspozycyjne występujące w kilku wysokościach. Do eksponowania materiałów reklamowych świetnie nadają się również stoliki koktajlowe, do których zapewniamy bardzo estetyczne pokrowce elastyczne w kilku kolorach.

Inne przykłady urządzeń i akcesoriów, które mogą się przydać podczas targów, to agregaty prądotwórcze i przedłużacze bębnowe, a także urządzenia służące do utrzymania czystości. Naszym klientom możemy zaoferować między innymi wynajem profesjonalnych odkurzaczy i myjek ciśnieniowych Karcher.

meble targowe

wynajem mebli targowych

Pawilony i hale namiotowe na targi – praktyczne rozwiązania dla każdego

W przypadku organizacji imprez targowych poza stałymi obiektami centrów targowych, urządzenie stoiska czy ekspozycji wymaga pewnych dodatkowych środków. Pierwszą i podstawową potrzebą jest oczywiście osłonięcie gości od wpływów atmosferycznych. Tą potrzebę wypożyczalnia jest w stanie zaspokoić dwojako. W pierwszej kolejności polecamy hale namiotowe. Są to lekkie konstrukcje z przekryciami typu namiotowego, które dają się szybko i łatwo montować w dowolnym miejscu. Wielkim plusem hal namiotowych jest między innymi ich opcjonalna modułowość. Oznacza to, że wielkość hali można bez trudu dopasować indywidualnych potrzeb klienta.

W uzupełnieniu namiotowych hal targowych oferujemy również inne przydatne akcesoria. Osłonięcie gości i samej ekspozycji przed deszczem lub wiatrem to przecież nie wszystko. Często wymagane jest także zapewnienie odpowiedniej temperatury. W tym celu wypożyczalnia wyposażenia targowego poleca nagrzewnice gazowe i olejowe, a także parasole i piramidy grzewcze. Tam, gdzie hale namiotowe są zbyt duże w stosunku do potrzeb wystawcy, możemy zaoferować mniejsze pawilony namiotowe.


Targi – dobre miejsce do rozmowy

Wiadomo, że targi to nie tylko okazja do tego by zapoznać się z ofertami firm poprzez zwiedzanie stoisk i gromadzenie materiałów informacyjnych, ale również do tego, by porozmawiać z przedstawicielami branży i nawiązać kontakty. Do tego, by w sposób wygodny porozmawiać i przedstawić nieco bardziej szczegółowo ofertę gospodarza stoiska bez wątpienia przyda się odpowiednio umeblowany kącik. Nie trzeba chyba nikogo w tym miejscu przekonywać, że wypożyczalnia mebli targowych poradzi sobie z tym wyzwaniem bez najmniejszego problemu. Do takich celów oferujemy, w zależności od potrzeb i przewidzianej aranżacji, całą gamę odpowiednich mebli eventowych. Jesteśmy w stanie zaoferować zarówno popularne hokery i stołki wraz z idealnie dopasowanymi stolikami, jak i pełen zestaw niezwykle wygodnych mebli tapicerowanych, począwszy od puf, poprzez rozmaite fotele, a na sofach skończywszy. Asortyment wypożyczalni z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagającego odbiorcę.

meble targowe

wynajem mebli targowych

Targi specjalistyczne – marketing i edukacja w jednym miejscu

W wielu sytuacjach podczas targów zastosowanie znajdą także meble konferencyjne. Często wystawcy obok katalogów i materiałów promocyjnych, organizują również wykłady i prezentacje poza samym stoiskiem, w specjalnie do tego celu przygotowanych salach wykładowych lub konferencyjnych. Taki sposób promocji produktów skierowany jest często do pracowników branży, uczniów szkół technicznych lub studentów. Jest to grupa, dla której zaprezentowanie nieco bardziej szczegółowej wiedzy ma głęboki sens i jest swoistą metodą wychowywania i edukowania przyszłych klientów i kontrahentów. Taki sposób prezentacji pozwala na skuteczne utrwalenie wizerunku firmy, marki lub produktu. W połączeniu z dodatkowymi materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi, tego typu eventy utrwalają korzystne dla firmy skojarzenia.


Gastronomia na imprezach targowych

Inna, być może nieco nieoczekiwana kategoria mebli i akcesoriów, które również skojarzyć można z imprezami targowymi, to sprzęt gastronomiczny i cateringowy, a także uzupełniające tą kategorię meble. Kiedy podczas targów zechcemy coś zjeść, to z pewnością w pobliżu znajdzie się jakiś punkt gastronomiczny. Tego typu miejsca także wymagają odpowiedniego wyposażenia. W asortymencie wypożyczalni eventowej akcesoria, które zaspokoją potrzeby punktu gastronomicznego znaleźć można bez większego trudu.

W naszym asortymencie mamy zarówno odpowiednie meble, jak i uzupełniający sprzęt, który pozwoli zarówno na przygotowanie posiłków, jak i ich praktyczne i bezpieczne przechowywanie. Warto wspomnieć tutaj podgrzewacze lub lodówki, a także pełną ofertę akcesoriów do cateringu.

meble targowe

wynajem mebli targowych

Wypożyczalnia mebli targowych – kompleksowa pomoc w organizacji eventu

Jeżeli chodzi o korzystanie z profesjonalnej wypożyczalni mebli i akcesoriów eventowych, to warto zwrócić uwagę na kilka zalet takiego rozwiązania. Po pierwsze wypożyczenie mebli eliminuje konieczność ich zakupu i magazynowania. To nie tylko spora oszczędność, jeżeli chodzi o sam ewentualny zakup wyposażenia, ale także koszty przechowywania oraz pracy związane z dalszym gospodarowaniem zakupionym sprzętem.

Wynajem sprzętu targowego pozwala na elastyczne podejście do organizacji eventu lub wystroju stoiska targowego. Wiązanie się poprzez zakup z określonym zasobem mebli i akcesoriów znacznie ogranicza możliwości co do wyboru aranżacji. Wystarczy wspomnieć nieustanne zmiany trendów i mody. Skorzystanie z wypożyczalni nie tylko jest tańsze od zakupu mebli, ale także umożliwia dopasowanie mebli i akcesoriów do konkretnej imprezy, wielkości stoiska, a także do oryginalnego pomysłu na aranżację. Z szerokiego asortymentu wypożyczalni wybrać można meble według konkretnego wzoru, funkcji, w odpowiedniej kolorystyce i wielkości. Wypożyczalnia to zatem nie tylko oszczędność, ale także wolność i swoboda wyboru.


Dodaj komentarz