Meble Loft i eventy w industrialnej scenerii

lofty

Loft – co to takiego?

Gdy poszukamy tłumaczenia słowa Loft, to najpewniej w pierwszej kolejności dowiemy się, że w języku angielskim oznacza ono poddasze lub strych. Bardziej dociekliwi, którym przyjdzie do głowy pomysł znalezienia definicji w języku angielskim, mogą zajrzeć do Cambridge English Dictionary. Tam między innymi znaleźć można następujące wyjaśnienie: „an apartment in a large building that was previously used for industry”, co oznacza mieszkanie w dużym budynku wykorzystywanym wcześniej na cele przemysłowe. Jest tam też definicja mówiąca o przestrzeni na najwyższej kondygnacji lub poddaszu budynku, która wykorzystywana jest na cele magazynowe lub została przystosowana do celów mieszkalnych. I jakkolwiek te definicje i tłumaczenia na pierwszy rzut oka nie są bardzo precyzyjne, to jednak wyjaśniają naprawdę sporo.


Loftowa rzeczywistości

Mówiąc najprościej pojęcie Loft odnosi się w szczególności do adaptacji części lub całości budynków przemysłowych na cele mieszkalne lub inne nie związane z poprzednim przeznaczeniem, z tym, że w praktyce nie musi to być wcale jedynie najwyższa kondygnacja. To też w zasadzie wynika z przywołanych powyżej definicji tego słowa. Moda na nowe zagospodarowanie wyłączonych z eksploatacji budynków przemysłowych w krajach zachodu trwa już od bardzo dawna. W naszym kraju to jednak trend stosunkowo młody. Trzeba zauważyć, że przeznaczenie mieszkalne nie jest w tym przypadku jedynym możliwym. Przestronne pofabryczne i powarsztatowe pomieszczenia, hale lub magazyny często nadają się bardziej na biura, powierzchnie handlowe lub na przykład do organizacji eventów.

loft

loft

Loft jako styl – oryginał i imitacja

W architekturze industrialne obiekty i wnętrza są w znacznej mierze dziedzictwem i inspiracją z czasów minionych epok. Najczęściej, im ta epoka jest wcześniejsza, tym architektura bywa bardziej interesująca. Wykorzystanie obiektów industrialnych ma przy tym znaczący aspekt praktyczny i racjonalny. Po co tracić czas i ponosić niebagatelne koszty rozbiórki i uprzątnięcia terenu, a następnie budować od nowa, skoro istniejącą i często dość efektowną konstrukcję można w twórczy sposób dostosować do nowych celów, i to przy stosunkowo niewielkich nakładach.

Zagospodarowywanie istniejących budynków to jednak nie wszystko. Architektura wzorowana na starych industrialnych obiektach jest na tyle atrakcyjna, że popyt często przewyższa podaż. Obecnie, obok renowacji i przebudowy starych fabryk, powstają również zupełnie nowe obiekty, które nawet jeśli nie imitują wprost starych ceglanych fabryk, to czerpią z nich wiele inspiracji.


Beton, cegła i stal

Surowe ściany i oryginalne fabryczne wnętrza często tak naprawdę nie są zbytnio atrakcyjne. Doprowadzenie ich do stanu, w którym będą się nadawać do czegoś więcej niż przechowywanie śrub i smarów wymaga pewnej dozy inwencji i wysiłku. Do tego niezbędna jest fachowa pomoc, a najczęściej trzeba będzie się także uporać z co najmniej kilkoma formalnościami. Jednak bez obaw – utalentowany architekt z industrialnym zacięciem z pewnością nie będzie mieć problemu z przeistoczeniem fabrycznych murów w coś, co większość z nas określiłaby jako interesujące, intrygujące i stylowe wnętrze.

loft

loft

Nowoczesny Loft – styl i wygoda

Czego możemy się spodziewać po dzisiejszej loftowej architekturze i industrialnych wnętrzach? To bardzo interesujące pytanie. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne łączą w sobie surowy wygląd nagiego betonu i cegły ze stalą i szkłem, a często także bardzo tradycyjnym, grubym drewnem. Ceglane ściany, antresole z drewnianymi podłogami na stalowych dwuteownikach, stalowe schody, szklane elementy w przegrodach dzielących pomieszczenia i stalowe, przeszklone drzwi z kształtowników, imitujące stare fabryczne pierwowzory. W tym wszystkim absolutny brak taniego i toksycznego plastiku i masowej tandety. Byłbym zapomniał, styl loft, to nie tylko surowa, industrialna estetyka i elegancja, ale biorąc pod uwagę stosowane materiały, to również bezpieczeństwo.


Meble Loftowe – architektura to nie wszystko

W ślad za trendami w architekturze pojawiło się też zapotrzebowanie na odpowiednie meble. Jako konsekwencja także w projektowaniu i produkcji mebli wyewoluował nowy, bardzo efektowny meblowy styl Loft. Meble loftowe dość łatwo rozpoznać. W większości przypadków nie mogą się one obyć bez stali, przy czym nie mówimy tutaj o stali chromowanej i gładkich lśniących rurach. Stal i drewno w meblach loftowych prawie zawsze robią wrażenie mocno używanych.

W sieci z łatwością można znaleźć wiele Interesujących przykładów, w szczególności warto zwrócić uwagę na regały, komody i szafy. Interesująco prezentują się również stoły i stoliki loftowe, których blaty wykonane są w taki sposób, by przypominały surowe, grube i nie za bardzo obrobione deski, często jakby świeżo wycięte z pnia. Jakkolwiek meble imitują efekt zużycia i oznaki eksploatacji, to ich estetyka idealnie pasuje do loftowych i stylizowanych na industrialne wnętrz.

loft

meble loft

Meble Loftowe – wiele zastosowań dla beczki

Obserwując wzornictwo mebli loftowych zauważyć można kilka interesujących trendów. Jeden z nich to wspomniane już meble łączące stalowe stelaże z kształtowników z grubym sfatygowanym drewnem. Drugi trend, to tworzenie mebli z przedmiotów użytkowych o pierwotnie zupełnie innym przeznaczeniu. Przykładem niech będą tu beczki i hoboki. W normalnych okolicznościach oczywiście też można przysiąść sobie na beczce lub hoboku z farbą. Designerzy podchwycili to i idąc z duchem Loft, czyli wykorzystywania tego, co już teoretycznie zostało zużyte, zaczęli projektować meble do siedzenia i nie tylko, właśnie z beczek. Do wyboru są na przykład efektowne stare beczki drewniane lub stalowe hoboki jako taborety i krzesła lub duże beczki stalowe, które posłużyć mogą za stoliki koktajlowe lub do innych celów, zależnie od potrzeb.

Oczywiście te użyteczne rekwizyty rzadko bywają faktycznie wykonane ze zużytych beczek, ale efekt jest i tak bardzo dobry. Loftowi puryści zawiedzeni imitacjami mogą przy odrobinie talentu wykonać takie meble samodzielnie.


Eventy Loftowe – nowe trendy eventowe

Eventy loftowe, to nowy trend w organizacji imprez różnego typu. Zamiast organizować imprezę w tradycyjnej, przeznaczonej do tego celu sali, oferowanej przez restaurację lub hotel, wiele osób decyduje się na wynajęcie loftu lub innego typu obiektu z industrialną przeszłością. W sieci można znaleźć oferty wynajmu tego typu miejsc, szczególnie w dużych miastach.

Pofabryczne i pomagazynowe hale szczególnie nadają się na organizację koncertów, natomiast poddasze – Loft nada się z powodzeniem na całe mnóstwo przeróżnych zastosowań. W Lofcie równie dobrze zorganizować można imprezę prywatną, jak i imprezę firmową, szkolenie, konferencję i wiele innych. Lofty oferują oryginalne i niecodzienne otoczenie, a w połączeniu z odpowiednim wystrojem mogą być naprawdę bardzo interesującą opcją dla organizatorów eventów.

eventy w stylu loft

meble eventowe blog

Wypożyczalnia eventowa – meble loftowe na każdą okazję

W przypadku organizacji imprez loftowych polecamy wypożyczalnię mebli eventowych, która pomoże w organizacji eventu od strony odpowiedniego wyposażenia. Nasza firma dysponuje szerokim asortymentem mebli eventowych na wynajem, a także bogatym katalogiem akcesoriów i sprzętu eventowego.

Obok mebli mamy w ofercie szeroki asortyment szkła i porcelany, a w tym kieliszki, pokale i zastawę stołową. Polecamy również lady barowe, a na imprezę loftową lśniące beczki stalowe, które wykorzystać można na stoliki koktajlowe lub do wyeksponowania przekąsek. U nas wynajmiesz także podgrzewacze do potraw, termosy, kuchenki i lodówki, a więc wszystko, co potrzebne jest do organizacji sporej imprezy z cateringiem.

Inna kategoria w naszym katalogu, to meble biurowe, z którymi wyposażysz biuro od a do z. Wypożyczalnia oferuje nie tylko podstawowe wyposażenie w postaci biurek i foteli, ale także szafy na akta, regały, meble do poczekalni, wygodne sofy itp. Dodatkowo zaopatrujemy naszych kontrahentów w laptopy i urządzenia do prezentacji multimedialnych.

W naszej pracy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, którymi są zarówno duże agencje eventowe, jak i dzielni evet-managerowie, a często także osoby prywatne organizujące rozmaite imprezy. Zapewniamy nie tylko transport, ale również fachową obsługę i pomoc w realizacji aranżacji.


Dodaj komentarz