Meble LED

Opublikowano: 12 lipca 2019
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2024

Meble eventowe – mnogość kategorii

Meble eventowe możemy podzielić na grupy pod względem co najmniej kilku kryteriów. Najbardziej podstawowy podział, to oczywiście rozróżnienie według podstawowej funkcji, na stoły, krzesła, sofy lub fotele. Możemy też rozróżnić meble według przeznaczenia. I tak powstaje podział na meble konferencyjne, bankietowe, biurowe, itd. W asortymencie mebli eventowych możemy też wyróżnić pewne podgrupy z jakąś charakterystyczną cechą. W tym przypadku jako przykład wskazać można meble tapicerowane, a gdy chcemy dzielić jeszcze ściślej, to możemy podzielić je na tapicerowane tkaniną lub skórą ekologiczną, luksusowe lub nie, tradycyjne lub nowoczesne designerskie lub standardowe.

Jedna z dość niecodziennych kategorii mebli eventowych, to meble z podświetleniem LED, czyli meble, które formą, materiałem wykończenia i poziomem wygody wyróżniają się możliwością podświetlenia, które oferuje niecodzienną estetykę oraz otwiera nowe możliwości, jeżeli chodzi o tworzenie efektownych aranżacji wystroju eventów.


Meble LED – oferta wypożyczalni

W naszym asortymencie posiadamy meble praktycznie każdego typu i na każdą okazję. Lata doświadczeń oraz wnikliwe wsłuchiwanie się w potrzeby i oczekiwania klientów, pozwoliły nam stworzyć ofertę kompleksową i kompletną. W ofercie tej nie brakuje również nowoczesnych mebli eventowych z podświetleniem LED. Użycie światła pozwala łatwo i wygodnie zmieniać wystrój eventu, szczególnie, gdy istnieje możliwość manipulowania barwą światła i jego natężeniem. Meble i akcesoria oświetleniowe z naszego asortymentu pozwalają na stworzenie niecodziennego klimatu nawet w prostych czterech ścianach. Wystarczy wspomnieć, że niektóre agencje eventowe projektują swoje aranżacje świetlne korzystając przy tym z pomocy artystów grafików. To mówi wiele na temat tego, jaką różnicę robi odpowiednio użyte światło.

blog o meblach eventowych

meble eventowe blog

Lady z podświetleniem LED

Jedną z naszych największych propozycji, jeżeli chodzi o meble z podświetleniem LED, są nowoczesne lady barowe. Jest to oczywiście meble duże pod względem gabarytów, ale w scenerii eventu mogą także zrobić dużą różnicę w atmosferze i estetyce. Naszym klientom oferujemy dwa modele lad. Jedna z nich, to lada barowa z podświetleniem LED, która w naszym asortymencie występuje pod nazwą Peglo, druga natomiast to lada Star.

Jeżeli chodzi o ladę Peglo, to jest to lada modułowa, czyli umożliwia zestawianie mniejszych modułów w długie lady, wedle potrzeby. Lada zasilana jest przy pomocy przewodu podłączanego do gniazda sieciowego. Obsługa ogranicza się do podłączenia do źródła prądu. Lada daje przyjemne mleczne światło, tworząc efekt, który w sposób bardzo efektowny wzbogaca estetykę i odbiór wizualny wystroju. Lada Peglo przeznaczona jest do stosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Szczególnie zjawiskowo prezentuje się na tle zadbanego ogrodu, w otoczeniu zieleni.


Moc kolorów – meble z barwnym podświetleniem LED

Jakkolwiek opisana już lada Peglo oferuje jedynie podstawową funkcję podświetlenia białym światłem, co i tak wygląda bardzo fajnie, to lada Star jest już nieco bardziej zaawansowana. W przypadku tej drugiej, zresztą podobnie jak w przypadku podświetlanych puf, mamy do dyspozycji pilota z całkiem sporą liczbą opcji. Podświetlenie Lady Star wprawdzie także wymaga do działania użycia przewodu do zasilania z gniazdka, jednak ten model daje możliwość wygodnego ustawienia koloru podświetlenia, a także natężenia światła.

W przypadku użycia pilota możemy również wybierać między kilkoma trybami oświetlenia. W przypadku lady Star, która jest ladą modułową, możliwe jest ustawianie indywidualnych kolorów dla każdego z modułów, dzięki czemu z kilku elementów możliwe jest złożenie jednej lady w kolorach tęczy.

blog o meblach eventowych

Siedziska i stoliki LED na eventy

Omówiliśmy już z grubsza lady, teraz czas wspomnieć o pozostałych meblach z podświetleniem LED, które można znaleźć w naszej kolekcji. Są to nowoczesne stoliki koktajlowe z podświetlaną stożkową nogą i pufy – kostki do siedzenia. Jeżeli chodzi o podświetlane stoliki Vesta, to tutaj sytuacja jest podobna, jak w przypadku lady Peglo – stolik wymaga podłączenia do źródła prądu przy pomocy przewodu. Podświetlana jest w tym przypadku noga w kształcie ściętego stożka. Podświetlenie ma przyjemny biały kolor. Stoliki Vesta świetnie prezentują w otoczeniu lad Peglo.

Jeżeli chodzi o kostki LED to są to w pewnym sensie najbardziej zaawansowane meble eventowe z podświetleniem w naszej kolekcji na wynajem. Tym, co je wyróżnia jest zasilanie przy pomocy wbudowanego akumulatora, który pozwala na nieprzerwane działanie nawet do sześciu godzin. Nie trzeba chyba wspominać, jaka to wygoda, gdy do działania pufy z podświetleniem LED nie jest potrzebny dostęp do sieci, a goście nie muszą uważać na wijące się na podłodze kable. Kostki obsługuje się przy pomocy wygodnego i funkcjonalnego pilota, dzięki któremu można z łatwością zmienić zarówno natężenie światła, jak i jego kolor. Do wyboru mamy w tym przypadku kilka trybów świecenia, a w tym światło ciągłe, pulsujące oraz tryb „fade”.


Oświetlenie LED na eventy

Świetnym uzupełnieniem kolekcji mebli z podświetleniem LED mogą być listwy świetlne oraz reflektory LED. Zarówno listwy, jak i reflektory działają na podobnej zasadzie, jak podświetlane pufy – kostki, czyli dają możliwość wygodnej regulacji światła, w tym zmiany kolorów. Dzięki listwom i reflektorom LED nawet najbardziej pospolite wnętrze zmienić można w przyjemne miejsce eventu. Barwne światło można wykorzystać do oświetlenia ścian lub tylko zaakcentowania pewnych punktów. Dzięki tego typu oświetleniu można zmienić wygląd otoczenia, czyli tła, w taki sposób, by lepiej harmonizowało z kolorystyką mebli, stylem bądź charakterem imprezy. Kolor można też dopasować na przykład do barw i znaków graficznych gospodarza eventu, jeśli jest to firma lub instytucja. Kolorowe listwy i reflektory LED mogą także z powodzeniem posłużyć do podświetlenia sceny. Barwne światło daje wiele możliwości.

blog o meblach eventowych

Dodaj komentarz