namioty eventowe

Co to jest Boho?

Boho to skrót od słowa bohemian, które oznacza styl życia i ubierania się, który jest zainspirowany kulturą i sztuką cyganów. Boho to styl, który jest zarówno wygodny, jak i modny. Początek inspiracji kreacji, które stały się trendem modowym można znaleźć w 2005 roku, chociaż dokładnie na drugą połowę 2004 roku. Jako ciekawostka firmowa możemy wspomnieć że nasze pierwsze realizacje wynajmu mebli weselnych w stylu boho, były pierwszymi realizacjami wypożyczalni Meble-Eventowe. Styl ten charakteryzuje się luźnym różnobarwnym ubiorem o stonowanych kolorach. Jest to bardzo modny styl i widzimy to zdecydowanie w zapytaniach o wynajem mebli w naszej firmie.

Jakie meble w stylu boho?

W takim stylu idealnie odnajdą się meble w jasnych barwach, ale też i w stonowanych kolorach. Tu właśnie jest różnica między boho że tak powiem tradycyjnym który był funkcjonalny, tworzony z naturalnych materiałów i różnobarwnych, a z stylem który jest połączonym z skandynawską bielą. Dlatego dajemy możliwość wynajmu mebli weselnych białych, z którymi można śmiało łączyć kolorowe stonowane suknie, tworząc piękny kontrast i wyróżnienie gości czy pary młodej na czystym białym tle. Ale można wynająć drewniane stoły, czy krzesła które świetnie skomponują się z np. podtalerzem boho.


Czy styl Hipisów jest stylem Boho?

Raczej nie, chociaż ma bardzo dużo podobnych cech. Można odnieść wrażenie że te style to to samo, ale trzeba zwrócić uwagę na to że styl hipisów pochodzi z ameryki, dokładnie od mieszkających tam Indian oraz od Hindusów. A z kolei styl boho pochodzi od Bohemy, „Słowo „bohema” pochodzi z francuskiego la bohème, 'cyganeria’, a to z kolei ze średniowiecznej łaciny: bohemus – 'mieszkaniec Czech’” (cyt. Wikipedia bohema).

Boho jako style w 2023r

Styl ten już na stałe zakorzenił się w organizacji wesel, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Co jest logiczne gdy spojrzymy na pochodzenie tego stylu, który przenikał sztukę i kulturę na wszystkich kontynentach. Boho jako styl będzie nadal popularny w 2023 roku. Będzie to styl, który będzie łączył w sobie elementy zarówno z lat 70., jak i z nowoczesnych trendów. Boho będzie miało wiele odmian, od bardziej klasycznych po bardziej ekstrawaganckie.
wynajem namiotów eventowych
Dodaj komentarz