10 Trendów meblarskich 2024r, które zdominowały wynajem mebli eventowych

Opublikowano: 20 marca 2024
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024

Czym są trendy w wynajmie mebli i czy są cykliczne

Kształtowanie trendów w polskim meblarstwie nie poddaje się prostej formule. Choć mogłoby się wydawać, że za ich powstawanie odpowiadają głównie renomowane, często zagraniczne marki meblarskie, rzeczywistość bywa bardziej złożona. Popularność niektórych stylów często wynika z inspiracji zdjęciami, na przykład z uroczystości ślubnych znanych osobistości lub wydarzeń, w których mieliśmy okazję uczestniczyć. Tym samym, trendy w meblarstwie nie muszą bezpośrednio wywodzić się z Włoch, jak mogłoby się wydawać, lecz często czerpią z amerykańskiego podejścia i estetyki.

Wygenerowane przykłady trendów na rok 2024:

Czy warto iść za trendem w wynajmie mebli na uroczystości?

Dotarliśmy zatem do definicji trendu, rozumianego jako „istniejący w danym momencie kierunek rozwoju w jakiejś dziedzinie”. Warto jednak zastanowić się, czy podążanie za trendami zawsze ma sens. Odpowiedź brzmi: „to zależy”. Z jednej strony, trendy w aranżacji tworzą spójną całość, w której każdy element współgra z innym, tworząc harmonijną kompozycję. Z drugiej strony, mogą być postrzegane jako schematyczne i monotematyczne, gdzie każda aranżacja wydaje się być kopią poprzedniej. Dlatego, zajmując się realizacją wynajmu mebli, kładziemy duży nacisk na zrozumienie charakteru planowanego wydarzenia oraz wizji naszego klienta. Prezentacja produktu wymagać będzie zupełnie innego podejścia, potencjalnie nawiązującego do kolorystyki marki, niż aranżacja ślubu czy wesela, gdzie priorytetem jest stworzenie wyjątkowej i osobistej atmosfery.

Meble które stały się ponadczasowe, czyli krótka historia amerykańskiego krzesła

Krzesło DSW, znane jako Dining Side Chair Wood, jest kultowym przykładem designu pochodzącym z serii mebli Eames, zaprojektowanym przez Charlesa i Ray Eames w połowie XX wieku. Jego projekt, będący częścią szerszej kolekcji mebli z tworzywa sztucznego, zrewolucjonizował postrzeganie mebli codziennego użytku. DSW wyróżnia się ergonomicznym kształtem, który zapewnia wygodę, oraz charakterystyczną podstawą z drewnianych nóg połączonych metalowymi strzemionami, nawiązującą do struktury wieży Eiffla. Debiutując w 1948 roku na konkursie Museum of Modern Art w Nowym Jorku, krzesło DSW szybko zdobyło popularność i uznawane jest za jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów XX wieku, będąc symbolem nowoczesnego designu i innowacyjnego podejścia do materiałów.

A oto zdjęcia tego krzesła, którego projekt ma już ponad 70 lat:

Czy trendy powracają? Które krzesła i stoły jeszcze warto wynająć?

Trendy w branży wynajmu mebli często charakteryzują się cyklicznością, przy czym nie brakuje w nich elementów nawiązujących do wcześniejszych stylistyk. Przykładem mogą być bardzo popularne krzesła Napoleon, których zdobienia przywodzą na myśl architekturę barokową, a które powróciły do łask w odświeżonej formie jako złote krzesła Tiffany czy Chiavari. Zatem, choć trendy mogą wydawać się powtarzalne lub podobne do tych z przeszłości, rzadko kiedy dochodzi do sytuacji, w której dany trend wraca w całkowicie niezmienionej formie. Ta ewolucja stylistyczna świadczy o dynamicznym charakterze branży i jej zdolności do reinterpretacji oraz dostosowywania klasycznych wzorów do współczesnych potrzeb i gustów.

Jakie meble wynajmowaliśmy najczęściej w 2023r

Określenie, które dodatki do mebli cieszyły się największą popularnością w 2023 roku, może być wyzwaniem, jako że wybór ten zależy od specyfiki poszczególnych wydarzeń. W związku z tym zdecydowałem się podzielić tę kwestię na trzy główne kategorie mebli, takie jak krzesła, stoły oraz obszar VIP, który obejmuje fotele i sofy, aby lepiej zrozumieć preferencje związane z każdym z tych elementów.

Popularne krzesła na wynajem

Popularność krzeseł z naszej oferty wynajmu zależy od charakteru wydarzenia. Złote, bogato zdobione krzesła idealnie wpisują się w atmosferę weselną, dodając uroczystościom splendoru i elegancji. Natomiast na pokazie nowego modelu samochodu lepszym wyborem będą krzesła transparentne, które w połączeniu z czarnym pokrowcem lub bez niego, będą prezentować się nowocześnie i stylowo, harmonijnie komponując się z ekskluzywnym charakterem prezentacji. Dlatego postarałem się rozbić ten akapit na najczęstsze tematyki.

Wynajem na bankiety, śluby, wesela, przyjęcia domowe

Biorąc pod uwagę wszystkie omówione wydarzenia, najczęściej wybieranym modelem okazało się krzesło bankietowe, często ubrane w pokrowce w kolorze białym lub czarnym. W kontekście ślubów i wesel na popularności zyskują krzesła typu Napoleon, Chiavari oraz transparentne modele Ghost. Z kolei przy okazji przyjęć domowych często wybierane są krzesła Egg czy Apollo. Nie można również zapomnieć o drewnianym krześle składanym, malowanym na biało, które stało się trendem rodem z filmowych wesel.

Wynajem na targi, spotkania biznesowe, wywiady telewizyjne, prezentacje produktów bądź samochodów

Hokery stanowią główny wybór jako siedziska na targach, odpowiadając za około 80% zapytań w tej kategorii. Chociaż technicznie nie są one klasycznymi krzesłami, ich obecność jest na tyle znacząca, że zasługują na wyróżnienie. Dominują hokery białe i hokery czarne, a oferujemy je w wersji wykonanej z ekoskóry. Podczas organizacji wywiadów telewizyjnych, prezentacji oraz na bankietach często wybierane są przez organizatorów krzesła transparentne, bankietowe oraz wygodne sofy i fotele, co podkreśla ich uniwersalność i szerokie zastosowanie.

Wynajem na koncerty, wydarzenia, gale, aukcje itp.

W kontekście koncertów i wydarzeń, wybór mebli najczęściej kierowany jest przez dwa kluczowe aspekty: ilość potrzebnych sztuk oraz posiadanie certyfikatów przeciwpożarowych, niezbędnych przy organizacji zgromadzeń. W tej dziedzinie prym wiodą czarne krzesła składane modele JF oraz Sonic, które spełniają te kryteria dzięki odpowiednim certyfikatom bezpieczeństwa. Dodatkowo krzesła te można łączyć szeregowo, poprzez specjalne spinki, oraz dystanse między rzędami.

Stoły wynajmowane najczęściej

W kwestii wynajmu stołów, nasza oferta obejmuje kilka rodzajów, dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów. Stoły bankietowe oraz cateringowe to modele przewidziane głównie do serwowania i spożywania posiłków. Z kolei stoły koktajlowe oraz wysokie stoliki idealnie nadają się do podawania przekąsek i napojów, często pełniąc również funkcję punktu, przy którym goście mogą znaleźć ulotki czy plan wydarzenia. Na koniec warto wspomnieć o stolikach kawowych, które doskonale komponują się z sofami i fotelami, tworząc przytulne przestrzenie do rozmów i relaksu.

Bankietowe i cateringowe wynajmowane w 2024r

W naszej ofercie znajdą Państwo stoły bankietowe o średnicy 160 cm lub 180 cm, które z łatwością mogą pomieścić dziesięć osób, choć ostateczna liczba gości może zależeć od doboru krzeseł. Dodatkowo oferujemy możliwość wynajęcia odpowiednich pokrowców na stoły, obrusów oraz skirtingów, aby dopełnić elegancką aranżację. Co więcej, w naszym asortymencie znajdują się także stoły cateringowe o kształcie prostokątnym, idealne do prezentacji jedzenia w formie szwedzkiego stołu czy serwowania wyłącznie przystawek.

Stoliki koktajlowe wynajmowane w 2024r

Te stoliki, osiągające wysokość około 100 cm, są idealne do serwowania przekąsek, szampana, czy prezentowania ulotek. Ze względu na swoją wysokość, świetnie sprawdzają się na targach, gdzie są często wybierane w zestawie z hokerami. Tworzą one przestrzeń umożliwiającą swobodną rozmowę z klientem oraz prezentację oferty w komfortowych warunkach.

Najczęściej wybieranymi opcjami są składane stoliki koktajlowe w zestawie z pokrowcami, które oferują elastyczność w aranżacji przestrzeni eventowej, umożliwiając szybkie dostosowanie do zmieniających się potrzeb. Stoliki barowe, ze względu na swój elegancki wygląd, cieszą się również dużym zainteresowaniem, dodając prestiżu każdemu wydarzeniu. Na imprezach organizowanych na świeżym powietrzu często wybierane są metalowe stoliki koktajlowe, które łączą w sobie trwałość z praktycznością.

Stoliki kawowe wynajmowane w 2024r

Stoliki kawowe, często widoczne w programach telewizyjnych, są niewielkich rozmiarów, co umożliwia skupienie uwagi widza na gościach. To podejście można z powodzeniem zastosować również podczas organizacji własnych wydarzeń, ponieważ mniejsze stoły sprzyjają nawiązywaniu lepszego kontaktu z osobami siedzącymi po drugiej stronie. Dodatkowo, stoliki kawowe są często wykorzystywane jako praktyczny element aranżacji przy sofach i fotelach, gdzie pełnią funkcję wygodnej powierzchni do odstawienia szklanki z napojem, zapewniając tym samym większy komfort użytkowania niż wyższe modele stołów.

W naszej ofercie największą popularnością cieszą się stoliki kawowe, dostępne w wersjach dużych i małych, w kolorach białym i czarnym. W pewnych sytuacjach idealnie sprawdzają się mniejsze modele, takie jak Tina i Sky. Rosnącą popularność zyskują również stoliki Nasau, które wyróżniają się swoją unikatową konstrukcją i designem, dopasowując się do różnorodnych potrzeb i preferencji naszych klientów.

Z których foteli i sof byli zadowoleni wypożyczający

Nie ulega wątpliwości, że fotele i sofy oferują wyższy poziom komfortu w porównaniu do krzeseł, co jest istotną informacją, choć może wydawać się oczywiste. W naszej wypożyczalni prym wiodą modele obite ekoskórą, z których największą popularnością cieszą się eleganckie, pikowane meble z serii Chesterfield, znane z ich wyjątkowej miękkości i stylu. Inną często wybieraną serią są fotele i sofy Le Corbusier, które charakteryzują się bardziej elegancką i prostą linią. Dla klientów szukających czegoś wyjątkowego, zawsze polecamy serię Barcelona, oferującą nietuzinkowy design.

Dodatkowo, w naszej ofercie znajdują się również fotele i sofy zamszowe, takie jak Aveiro, Glamour, czy Queen, a także modele wykonane z miękkiej tkaniny, jak soft i sit, które zapewniają zarówno komfort, jak i unikalny styl każdej aranżacji.

Fotele i sofy outdoor

W naszej ofercie znajdą Państwo również serię mebli przeznaczonych do użytku zewnętrznego, często określanych mianem ogrodowych. Oferujemy wyszukane modele, które doskonale komponują się z przestrzenią na zewnątrz i dodają jej uroku. Naszą najnowszą propozycją jest seria Nasau, która cieszy się dużą popularnością wśród klientów, podobnie jak seria Siesta. Dla osób poszukujących odważniejszych rozwiązań mamy w ofercie serię mebli wykonanych z palet oraz meble z rattanu, które stanowią zarówno wygodną, jak i stylową opcję aranżacji przestrzeni zewnętrznych.

Dodaj komentarz